Meie toetajad!

Eesti-Kultuurkapital.jpg

moderato.png

Parnu_logo_RGB_neg.jpg

2. aprillil toimus V Rahvamuusikatöötluste Festival Folgi Krõmps Pärnu Muusumis. Osales 8 ansamblit ja jagati eripreemiaid.

Züriis oli Janika Oras Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivis vanemteadur;

 Tarmo Kivisilla – EMTA rahvamuusikaõppejõud ja rahvapillimängija; Eha Niglas – Jõgeva Muusikakooli rahvapilliõpetaja, ansambel Tuustar juhendaja.

Kõik osalenud lapsed ja noored nautisid laval olemist. Zürii andis välja eripreemiad

1 MARUU Hea rütmikas kaasakiskuv tantsupunt! Tore, et erinevaid pille kaasatakse, kuigi kaasa ei laulda, on muusika kaasakiskuv ja tantsima panev, kiiduväärne on meloodia variantide kasutamine, mis rikastab.

 

2) PLIKSID Särav seade, hääled, silmadI Äärmiselt orgaaniline linnuimitatsioonide kasutamine ja sidumine looga, head hääled, selge tekst, julge esitus!

 

3) Ansambel Päiksekiired Põnev ja ilus lugude jutustamine! nauditav mitmehäälsus, mis jääb maitsekaks, põnev seade!

 

4) H.E.L.I.N. Kõlarikas pilli- ja lauluansambel! Nauditav, et kõik laulavad ja mängivad ka! meeleolu vahetus lugude esitamisel !

 

5)ansambel Triibikud Julge ja hea näitlejameisterlik esitus! Sõnad kodupiirkonnast toodud hästi välja! Oskuslik liikumise kasutamine, jätab enesekindla mulje!

 

6) Mai Maiad Põnev rütmika, liikumise ja mitmehäälsuse käsitus! Kiiduväärt omavaheline suhtlus esituses! Liikumine, näitlemine, mitmehäälsus, Lad-Ameerika rütmilaenud ja maitsekas kasutamine,

 

7) M.U.S.A. Tänapäeva stiilide maitsekas sidumine pärimusmuusikaga! Keerukas, aga põnev seade, raske vanuse kohta julge esitus!

 

8) Megamix Laulurõõmu hoidmine ja edasiarendamine! Mõnikord võibki lihtsalt ja lihtsate vahenditega sisu edasi anda, sõilitades loomulikkuse.

Video  V Folgi Krõmps 2022